Anasayfa Kurumsal Üretim Satış Medya İletişim
 
     
Ürün Çeşitlerimiz
Üretim Tesisleri
Kimya Analizi
Suyun Önemi
Her Su İçilmez
Kalite Yönetim Sistemleri
Hijyenik Taşıma ve Barındırma Sistemleri

İşletmemiz tarafından düzenlenen labaratuvarda her gün rutin olarak suda mikro organizma varlığına, suyun kimyasal ve fiziksel özelliklerine bakılır. Ayrıca her ay sağlık bakanlığı yönetmeliğince il sağlık kuruluşu tarafından gelen yetkililerle alınan numunemiz İstanbul Hıfzısıhha tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir. Tüm bunların yapılmasındaki amaç yönetmeliklerin gösterdiği düzende suyun insan sağlığı açısından önemini göz önünde bulundurarak hijyenik üretim yapmaktır.

Su, insan vücudu için en önemli gıda maddelerinden biridir. İnsan vücudunun dörtte üçünün suya ihtiyacı olduğunundan yola çıkarak, vücudun tüm fonksiyonlarını gerçekleştirebilmesi için su gereklidir. İnsan yapısının en ufak birimi olan hücre yapısı su ile çalışır. Vücudumuz su kaybettiğinde denge bozularak onarılması güç hastalıklar oluşabilir. Tabiki her su içilebilir ve faydalıdır denilemez. Su içinde taşıdığı elementler ve mineral değerleriyle önem kazanır. Tüm özelliklerinden arındırılmış suyun insan vücudu için fayda sağlayacağı düşünülmemelidir.

Suyun en önenmli özelliklerinden biri de sertlik oranıdır. Sertlik suyun içinde bulunan bikarbonat tuzlarından oluşur. Sertlik halk dilinde bilinen haliyle kireç oranıdır. Sertliğin yüksek olması içimi zorlaştırdığından kaynak sularında seçici bir özelliktir. Buna en basit örnek sert su kullanılan çaydanlıklarda biriken kireç tabakasıdır. İnsan vücuduna alındığında da kireç birikmeleri görülebilir.

 

 

www.istrancasu.com © Istranca Su   ThemeCup